הישראלים הנבחרים

32 אתלטים ואתלטיות יעשו את המיטב כדי להצעיד את ישראל לדירוג הטוב ביותר. מבין כל תוצאות הכניסה לתחרות, המשלחת הישראלית מחזיקה בשני שיאים אישיים טובים מיריביהם ובשמונה תוצאות שנה, בהתחשב בכך שלא כל המשלחות שלחו את תוצאות השנה שלהן

התחרות הבין-ארצית לנוער תפגיש משלחות מחמש מדינות, ביניהן מעצמות כמו אוקראינה ורומניה, וגם בלארוס, מדינה בעלת מסורת של מדליות מהתחרויות הבין-לאומיות הנחשבות ביותר, יכולה להתגאות באתלטיקה משובחת. לצדן קפריסין שהשתפרה בעשור האחרון בלי הכר, לאור השקעה ממשלתית מאסיבית, וישראל שנחשבת, לפחות על הנייר, לאחת משתי הנבחרות הפחות איכותיות בתחרות, כך לפחות מראה גם טבלת הדירוג הסופית של ארבע התחרויות שהתקיימו עד כה.

 

בין הישראלים יש ארבעה שמחזיקים בשיא אישי טוב מיריביהם בתחרות. גל ארד ממכבי ת"א שירוץ ב-100 מ' מחזיק בשיא אישי (10.59) שווה לשיאו האישי של ואסיל מאקוח, נציג אוקראינה. מבחינת תוצאות השנה של שניהם, ארד קבע השנה 10.75, לעומתו מאקוח טרם רץ השנה 100 מ'. המחצית השנייה בצמד הגלים הלוהט – קדמון, שבדיוק כמו ארד מאיימת על השעון בכל זינוק, על כל במה, והשניים אף מובילים רביעיות שליחים ראויות ביותר ב-4*100 מטר, בהדרכתם של המאמנים מני פלד וקרלו רפאלי.

 

אסטל ולאנו ממכבי תל-אביב קבעה השנה 49.74 מ' בזריקת דיסקוס והיא הרחיקה את הדיסקוס 4 ס"מ יותר מדריה הרקושה האוקראינית שהייתה בשנה שעברה פינאליסטית באליפות העולם לקדטים. במקצוע הזו צפוי אם כן קרב מעניין מאוד, וחניכתו של פליקס גרומדסקי, עוד בטרם מלאו לה 18, כבר מאיימת האופן ממשי על גבול 50 המטרים.

 

מקסים גולדובסקי ממכבי תל-אביב עבר השנה כבר 5.00 מ' בקפיצה במוט, ואשתקד הוא הופיע בגמר אליפות העולם לקדטים. העידוד של הקהל, כך מקווה אלוף ישראל לקדטים, יעזור לו להוסיף 10 ס"מ על מנת לקבוע את הקריטריון ולהעפיל לאליפות העולם לנוער. 

 

מומלץ לשים לב גם לקופצת לגובה ורוניקה צ'יינוב מאתלטי הנגב, שעברה 1.77 מ' עוד בטרם חגגה 16, ובכלל, לשלל אתלטיות ואתלטים שעובדים קשה באימונים ומחכים לרגע הפריצה שלהם, אולי כבר השבוע הקרוב בתל-אביב 2018.

 

רשימת המשתתפים הישראלית

מקצוע

אתלט

אגודה

אתלטית

אגודה

100 מ'

גל ארד

מכבי ת"א

גל קדמון

אתלטי הנגב

400 מ'

מוחמד אבו ענזה

אתלטי הנגב

שיר כלפון

מכבי חיפה

1500 מ'

אשטו מוצ'ה

מכבי ת"א

שקד ליבוביץ'

מכבי ת"א

3000 מ'

יונתן חיים

לידר ירושלים

ליאור קרמר

הישגים ראשל"צ

100/110 מש'

דניס פיירמן

לידר ירושלים

מיה להיס

מכבי חיפה

400 מש'

אדיסו אנגליז

הישגים ראשל"צ

מיה להיס

מכבי חיפה

גובה

עלי חוארי

עירוני נצרת

ורוניקה צ'יינוב

אתלטי הנגב

מוט

מקסים גולדובסקי

מכבי ת"א

אלה קליין

מכבי ת"א

רוחק

אורי ארנון

אתלטי הנגב

עדן פינקלשטיין

מכבי ת"א

משולשת

עלאי פורמן

מכבי ת"א

 

כדור ברזל

אריאל אטיאס

מכבי חיפה

אסטל ולאנו

מכבי ת"א

דיסקוס

אריאל אטיאס

מכבי חיפה

אסטל ולאנו

מכבי ת"א

פטיש

דניאל קשיש

הפועל עמק חפר

הילה קננגיסר

הישגים ראשל"צ

כידון

קובי אסרס

הישגים ראשל"צ

ברקת דרהי

מכבי ת"א

4x100 מ'

ארד, אטיאס, יונתן ישוק, אביב קופלר, אבו ענזה

קדמון, לורל גרינהולץ, ניצן לוי, פינקלשטיין, מיכל טוקר, ניצן אסס

  

גל ארד